Background Color
Background Texture
Body font
Header font
Navigation font
Link Color
Footer Link Color

Kursy ogrodnicze

Zobacz czego mogę Cię nauczyć podczas kursów on-line
oraz szkoleń stacjonarnych 

Zaprojektuj swój ogród
970.00 zł

Zaprojektuj rabatę
170,00 zł

Feng Shui w ogrodzie
470,00 zł

AKTUALNOŚCI

Miodówka bukszpanowa

Ostatnio pojawił się na blogu post o chorobach bukszpanu wywoływanych przez grzyby. Często jednak te urocze krzewy są atakowane również przez szkodniki. Małe robaczki potrafią w krótkim czasie sprawić, że cała nasza praca włożona 

w formowanie tych roślin, pielęgnowanie ich, pójdzie na marne. Warto jest wiedzieć jak uchronić nasze rośliny przed szkodnikami, a także jak postępować, gdy już zostaną one zaatakowane.

Najczęściej spotykanym szkodnikiem na bukszpanach jest miodówka bukszpanowa. Więcej tu: BLOG

Kwitnące wiśnie

Wiśnia piłkowana (choć pochodzi z Chin zwana jest także wiśnią japońską) – w Polsce uprawiana w kilku odmianach (głównie o różowej lub biało-różowej barwie kwiatów), jako drzewo ozdobne.

Obok ozdobnych jabłoni jest jednym z najładniej kwitnących wiosną drzew. Kwitnie niezwykle obficie, od kwietnia do maja. Odmiany hodowane nie wytwarzają zazwyczaj owoców. Owocujące odmiany wytwarzają owoce niejadalne dla ludzi lecz chętnie zjadane przez ptaki.
Więcej tu: BLOG

Choroby bukszpanu.

Bukszpan to bardzo popularna krzewinka. Jest ceniony za wszechstronność w zastosowaniu, łatwość uprawy i wytrzymałość. Jest to roślina, którą formować można w dowolny sposób, a swoje listki zachowuje nawet w zimie.
Więcej tu: BLOG

Sok z brzozy

Wiosna to idealny czas na pozyskiwanie soku z brzozy. Właśnie wtedy, tuż po rozpoczęciu okresu wegetacyjnego, drzewa te wypuszczają swoje soki. Zazwyczaj czas ten przypada na marzec (o ile temperatura utrzymuje się na poziomie 8-10 stopni Celsjusza). Jeżeli zima w danym roku potrwa nieco dłużej, czas rozpoczęcia okresu wegetacji może się przesunąć nawet do kwietnia.
Więcej tu: BLOG

X